Typy filtrů

Filtry pro elektroerosivní zařízení (obrábění)

Elektroerozivní obrábění je technologický proces, při kterém dochází k úběru materiálu vlivem elektrické energie, konkrétněji za pomoci rychle se opakujících periodických impulsů jiskrového výboje v prostoru kapalného média (dielektrika). Z materiálu jsou takto odtavovány a odpařovány velmi malé částice v podobě malých dutých kliček. Tímto odtavováním a odpařováním vzniká mezi obráběným materiálem a nástrojem mezera. Produkty které vzniknou vlivem elektrolýzy jsou pak dielektrickou kapalinou odplavovány skrze tuto mezeru.

Je nutné, zajistit také, obnovování čistoty dielektrické kapaliny v oblasti opracovávaného povrchu. Čištění dielektrické kapaliny je většinou zajišťováno filtrací přes kazetové filtry, které slouží k zachycování nečistot o velikosti částic od 2 μm do 5 μm. Při hrubovacích procesech mohou vznikat i větší částice, které jsou odplavovány a následně zachycovány ve spodní části filtrační jednotky jako kal. Zabezpečení dostatečné filtrace je důležité, protože i při relativně malém znečištění dielektrické kapaliny okolo (2 až 4) % je zaznamenán pokles účinnosti obrábění o (30 až 40) %. Cirkulace a výplach dielektrika se zajišťuje pomocí různých čerpacích systémů.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Společnost MD Filter® se specializuje na zakázkovou výrobu filtrů, repasi filtrů, prodej filtrů do automobilového průmyslu, lesní a stavební techniky a dalších odvětví průmyslu, prodej aktivního uhlí a regenerací aktivního uhlí.

Zabývá se odborným poradenstvím, návrhem, výrobou, dodávkou a montáží filtračních, vzduchotechnických a klimatizačních zařízení pro malé a střední podniky včetně prodeje filtračních materiálů.

Za příznivé ceny vám vyrobíme, zrepasujeme či prodáme mnoho různých filtrů. např. vysoce kvalitní filtrační kazety, kapsové filry či filtrační vložky mnoha světových značek (Donalson, MANN, KEMPER, UAS atd.) či filtračních zařízení.

  • maloobchod
  • velkoobchod

U nás najdete:   Odbornou pomoc · Záruku spokojenosti · Rychlé vyřízení · Individuální přístup

Z DŮVODŮ ČETNÝCH TELEFONÁTŮ Vás prosíme kontaktujte nás pomocí mailů nebo formulářů na stránce.

 

Neznáte označení
potřebného filtru?

Poptejte filtr ihned
pokud znáte označení!