Typy filtrů

Výroba průmyslových filtrů

Výroba průmyslových filtrů vzduchu

Filtry vzduchu jsou průmyslové vzduchové filtry, kde je filtrační médium ve tvaru víceramenné hvězdy. Výroba vzduchových  filtrů probíhá přes velký počet záhybů filtračního materiálu. Záhyby filtru zabírají malou plochu, nicméně filtrační plocha je několikanásobně větší. Díky tomu je možné vyrobit filtr, který bude malý, co se týče rozměrů, avšak s velkou výkonností.

Regenerace filtrační vložky čili srážení nadměrného znečištění prachem z povrchu filtrační vložky v průmyslových zařízeních může být provedeno např. impulsy stlačeného vzduchu. Mnohem více populární je možnost pneumatického čištění impulzů. Pulsační filtrační zařízení mohou být spouštěny jak manuálně, tak automaticky.

Vnitřní průřez filtru, který má tvar kruhu nebo elipsy, je obvykle vyztužen vhodným děrovaným plechem nebo síťovinou. Tyto prvky jsou vhodně vybírané tak, aby si filtr udržel své filtrovací parametry bez navýšení nežádoucího průtokového odporu.

Nejdůležitějším prvkem je materiál filtrační vložky, který by měla být vždy vybrán příslušným způsobem tak, aby odpovídal typu a koncentraci znečištění, teplotě a velikosti prachu.

Pokud jde o rozměry průmyslových filtrů vzduchu, tak se liší v závislosti na typu. Mohou měřit od několika centimetrů až po téměř dva metry.

Průmyslové filtry vzduchu mají nejčastěji válcovitý tvar, ale mohou mít rovněž tvar kužele nebo ploché oválné plochy.

Konstrukce filtračních vložek se také liší z hlediska upevňovacích metod. Nejběžnější je upevňování ve formě bajonetu, tzv. „pin“ nebo upevňovací kroutící háčky.

 

UPOZORNĚNÍ: COVID-19

Vážení zákazníci, 

prosím omluvte možné zpoždění nabídky na poptávku, dodávky Vaší objednávky v souvislosti s epidemií COVID

Společnost MD Filter® se specializuje zakázkovou výrobou filtrů, prodejem filtrů do průmyslu a dalších odvětví průmyslu, prodejem aktivního uhlí a regenerací aktivního uhlí.

Zabývá se odborným poradenstvím, návrhem, výrobou, dodávkou a montáží filtračních, vzduchotechnických a klimatizačních zařízení pro malé a střední podniky včetně prodeje filtračních materiálů.

Za příznivé ceny vám vyrobíme či prodáme mnoho různých filtrů. např. vysoce kvalitní filtrační kazety, kapsové filtry či filtrační vložky s aktivním uhlím, filtrační patrony mnoha světových značek (Donaldson, ESTA,  MANN, KEMPER, TEKA, UAS aj.) či filtračních zařízení.

  • maloobchod
  • velkoobchod

U nás najdete:   

Odbornou pomoc · Záruku spokojenosti · Rychlé vyřízení · Individuální přístup

Z DŮVODŮ ČETNÝCH TELEFONÁTŮ Vás prosíme kontaktujte nás pomocí mailů nebo formulářů na stránce nebo navštivte náš nový web www.industry-filter.cz

Neznáte označení
potřebného filtru?

Poptejte filtr ihned
pokud znáte označení!