Typy filtrů

Výroba průmyslových filtrů

Výroba průmyslových filtrů vzduchu

Filtry vzduchu jsou průmyslové vzduchové filtry, kde je filtrační médium ve tvaru víceramenné hvězdy. Výroba vzduchových  filtrů probíhá přes velký počet záhybů filtračního materiálu. Záhyby filtru zabírají malou plochu, nicméně filtrační plocha je několikanásobně větší. Díky tomu je možné vyrobit filtr, který bude malý, co se týče rozměrů, avšak s velkou výkonností.

Regenerace filtrační vložky čili srážení nadměrného znečištění prachem z povrchu filtrační vložky v průmyslových zařízeních může být provedeno např. impulsy stlačeného vzduchu. Mnohem více populární je možnost pneumatického čištění impulzů. Pulsační filtrační zařízení mohou být spouštěny jak manuálně, tak automaticky.

Vnitřní průřez filtru, který má tvar kruhu nebo elipsy, je obvykle vyztužen vhodným děrovaným plechem nebo síťovinou. Tyto prvky jsou vhodně vybírané tak, aby si filtr udržel své filtrovací parametry bez navýšení nežádoucího průtokového odporu.

Nejdůležitějším prvkem je materiál filtrační vložky, který by měla být vždy vybrán příslušným způsobem tak, aby odpovídal typu a koncentraci znečištění, teplotě a velikosti prachu.

Pokud jde o rozměry průmyslových filtrů vzduchu, tak se liší v závislosti na typu. Mohou měřit od několika centimetrů až po téměř dva metry.

Průmyslové filtry vzduchu mají nejčastěji válcovitý tvar, ale mohou mít rovněž tvar kužele nebo ploché oválné plochy.

Konstrukce filtračních vložek se také liší z hlediska upevňovacích metod. Nejběžnější je upevňování ve formě bajonetu, tzv. „pin“ nebo upevňovací kroutící háčky.

 

Společnost MD Filter® se specializuje zakázkovou výrobou filtrů a jejich prodejem do různých průmyslových odvětví.  Zabývá se rovněž prodejem a regenerací aktivního uhlí.

U MD Filter můžete zakoupit filtry různých typů. Pokud byste v nabídce nenašli přesně to, co potřebujete, vyrobíme vám filtr podle vašich parametrů.

Zakoupíte zde vysoce kvalitní  filtrační kazety, kapsové filtry či filtrační vložky s aktivním uhlím, alternativu filtračních patron mnoha světových značek (Donaldson, ESTA, MANN, KEMPER, TEKA, UAS aj.) a další filtračních zařízení.

U nás najdete:

Individuální přístup · Rychlé vyřízení · Záruku spokojenosti

 

Z DŮVODŮ ČETNÝCH TELEFONÁTŮ  nás kontaktujte pomocí e-mailu info@mdfilter.cz nebo kontaktního formuláře níže na vebových stránkách

Navštívit můžete i náš nový web www.industry-filter.cz

Neznáte označení
potřebného filtru?

Poptejte filtr ihned
pokud znáte označení!