Typy filtrů

Filtry s aktivním uhlím

Filtry s aktivním uhlím

Filtry s aktivním uhlím se specializují na zachytávání různých odérů, plynů a par. Jejich elementární složkou je tzv. aktivní uhlí k jehož výrobě se využívá dřeva, uhlí a kokosových skořápek. Tyto suroviny jsou podrobeny karbonizaci, kterou jsou za pomoci vysokých teplot vytěsňovány těkavé látky. Výsledná surovina je zahřívána v páře, čímž získá unikátní vlastnosti adsorpce. Touto aktivací se získá vysoce porézní hmota, která může být dále impregnována chemickými látkami pro zvýšení protichemické účinnosti.

Aktivní uhlí se vyznačuje velkým povrchem, který nabízí velký prostor k chemickým vazbám. Další důležitou veličinou je tzv. reakční čas. Čím delší je takový čas, tím je větší pravděpodobnost záchytu škodliviny. Typický reakční čas se pohybuje kolem 0,1-0,3 sekundy.

Dporučujeme

 

UPOZORNĚNÍ: COVID-19

Vážení zákazníci, 

prosím omluvte možné zpoždění nabídky na poptávku, dodávky Vaší objednávky v souvislosti s epidemií COVID

Společnost MD Filter® se specializuje zakázkovou výrobou filtrů, prodejem filtrů do průmyslu a dalších odvětví průmyslu, prodejem aktivního uhlí a regenerací aktivního uhlí.

Zabývá se odborným poradenstvím, návrhem, výrobou, dodávkou a montáží filtračních, vzduchotechnických a klimatizačních zařízení pro malé a střední podniky včetně prodeje filtračních materiálů.

Za příznivé ceny vám vyrobíme či prodáme mnoho různých filtrů. např. vysoce kvalitní filtrační kazety, kapsové filtry či filtrační vložky s aktivním uhlím, filtrační patrony mnoha světových značek (Donaldson, ESTA,  MANN, KEMPER, TEKA, UAS aj.) či filtračních zařízení.

  • maloobchod
  • velkoobchod

U nás najdete:   

Odbornou pomoc · Záruku spokojenosti · Rychlé vyřízení · Individuální přístup

Z DŮVODŮ ČETNÝCH TELEFONÁTŮ Vás prosíme kontaktujte nás pomocí mailů nebo formulářů na stránce nebo navštivte náš nový web www.industry-filter.cz

Neznáte označení
potřebného filtru?

Poptejte filtr ihned
pokud znáte označení!