Typy filtrů

Filtry s aktivním uhlím

Filtry s aktivním uhlím

Filtry s aktivním uhlím se specializují na zachytávání různých odérů, plynů a par. Jejich elementární složkou je tzv. aktivní uhlí k jehož výrobě se využívá dřeva, uhlí a kokosových skořápek. Tyto suroviny jsou podrobeny karbonizaci, kterou jsou za pomoci vysokých teplot vytěsňovány těkavé látky. Výsledná surovina je zahřívána v páře, čímž získá unikátní vlastnosti adsorpce. Touto aktivací se získá vysoce porézní hmota, která může být dále impregnována chemickými látkami pro zvýšení protichemické účinnosti.

Aktivní uhlí se vyznačuje velkým povrchem, který nabízí velký prostor k chemickým vazbám. Další důležitou veličinou je tzv. reakční čas. Čím delší je takový čas, tím je větší pravděpodobnost záchytu škodliviny. Typický reakční čas se pohybuje kolem 0,1-0,3 sekundy.

Dporučujeme

 

Společnost MD Filter® se specializuje zakázkovou výrobou filtrů a jejich prodejem do různých průmyslových odvětví.  Zabývá se rovněž prodejem a regenerací aktivního uhlí.

U MD Filter můžete zakoupit filtry různých typů. Pokud byste v nabídce nenašli přesně to, co potřebujete, vyrobíme vám filtr podle vašich parametrů.

Zakoupíte zde vysoce kvalitní  filtrační kazety, kapsové filtry či filtrační vložky s aktivním uhlím, alternativu filtračních patron mnoha světových značek (Donaldson, ESTA, MANN, KEMPER, TEKA, UAS aj.) a další filtračních zařízení.

U nás najdete:

Individuální přístup · Rychlé vyřízení · Záruku spokojenosti

 

Z DŮVODŮ ČETNÝCH TELEFONÁTŮ  nás kontaktujte pomocí e-mailu info@mdfilter.cz nebo kontaktního formuláře níže na vebových stránkách

Navštívit můžete i náš nový web www.industry-filter.cz

Neznáte označení
potřebného filtru?

Poptejte filtr ihned
pokud znáte označení!