Typy filtrů

Kapsové filtry - syntetická vlákna

Kapsové filtry - syntetická vlákna

 

Kleansept
 

Kapsový filtr ze syntetických vláken je filtrační jednotka, která je obzvláště vhodná pro použití v soustavách pro očišťování vzduchu s velmi vysokými nároky z hlediska velkých koncentrací prachu a mechanické odolnosti. Filtrační médium je vyrobeno pomocí technologie mnoha vrstev postupně houstnoucích syntetických vláken. Sestává ze tří vrstev, které jsou na sebe postupně nakládány, filtračního rouna mikrovláken s předfiltrem a nosné filtrační tkaniny (syntetické). Tato konstrukce má za následek snížený počáteční odpor vzduchu a vysokou počáteční účinnost i průměrnou filtraci po celou dobu životního cyklu kapsového filtru. Vysoká tuhost filtračního média, aerodynamické separátory a technika svařování umožňují vytvořit kapsu, která je schopná vydržet i ta největší zatížení tlakem a prachem, díky čemuž zaručuje bezpečnost práce. Filtrační kapsy zalité v polyuretanovém rámu poskytují 100% syntetický, nepropustný, nekorodující kapsový filtr odolný vůči vlhku, mlze i chemickému působení. Díky vhodné třídě filtrace a garantovanému provozu v rozsahu do ΔP 3000 Pa lze tento kapsový filtr použít obzvláště v soustavách s vysokou účinností (odběrových sondách plynových turbín, kompresorů, dieselových motorů), mořských aplikacích (vysoká koncentrace soli), v extrémních povětrnostních podmínkách (mlha, voda), v prostředí s nadměrnou prašností (hutě, těžký průmysl), v prostředí s chemicky nebo fyzicky agresivním prachem (azbest, písek), ve výjimečných pracovních podmínkách (kondenzát).

Obecné technické informace

 • Rám filtru: polyuretanový odlitek
 • Maximální relativní vlhkost: 100%
 • Maximální provozní teplota: 70 °C, přechodně 90 °C
 • Filtrační médium: syntetická vlákna
 • Testovaná koncová tlaková ztráta: 250 Pa (G4)
 • Testovaná koncová tlaková ztráta: 450 Pa (M5-F7)
 • Tlak roztržení: 3000 Pa
 • Likvidace: plně spalitelné
 • Třída filtrace v souladu s normou EN 779: 2012

Možnosti provedení

 • Pěnové těsnění na jedné nebo obou stranách rámu

Doporučujeme: kapsove-filtry.eu

 

UPOZORNĚNÍ: COVID-19

Vážení zákazníci, 

prosím omluvte možné zpoždění nabídky na poptávku, dodávky Vaší objednávky v souvislosti s epidemií COVID

Společnost MD Filter® se specializuje zakázkovou výrobou filtrů, prodejem filtrů do průmyslu a dalších odvětví průmyslu, prodejem aktivního uhlí a regenerací aktivního uhlí.

Zabývá se odborným poradenstvím, návrhem, výrobou, dodávkou a montáží filtračních, vzduchotechnických a klimatizačních zařízení pro malé a střední podniky včetně prodeje filtračních materiálů.

Za příznivé ceny vám vyrobíme či prodáme mnoho různých filtrů. např. vysoce kvalitní filtrační kazety, kapsové filtry či filtrační vložky s aktivním uhlím, filtrační patrony mnoha světových značek (Donaldson, ESTA,  MANN, KEMPER, TEKA, UAS aj.) či filtračních zařízení.

 • maloobchod
 • velkoobchod

U nás najdete:   

Odbornou pomoc · Záruku spokojenosti · Rychlé vyřízení · Individuální přístup

Z DŮVODŮ ČETNÝCH TELEFONÁTŮ Vás prosíme kontaktujte nás pomocí mailů nebo formulářů na stránce nebo navštivte náš nový web www.industry-filter.cz

Neznáte označení
potřebného filtru?

Poptejte filtr ihned
pokud znáte označení!