Typy filtrů

Kartonové filtry do podlahy MDKF ANDRAE

Kartonové filtry do podlahy andreae

 

PowderStop

 

Kartonové filtry do podlahy MDKF ANDRAE jsou vyrobeny z kartonu, který je formován do plisovaného dvouvrstvého labyrintu ve tvaru písmene „V“ s asymetricky rozmístěnými otvory na obou stranách. V souvislosti s takovou konstrukcí je prachový objem těchto filtrů 3-5 krát vyšší, než u standardních konstrukcí filtračních médií bez omezení proudu průtoku vzduchu. Pevná samonosná konstrukce umožňuje snadnou montáž bez dodatečných stabilizačních prvků a přenášení vysoké prachové zátěže bez nebezpečí poškození po maximálním znečištění filtru. V případě použití jako 1. stupeň filtrace chrání kartonové filtry do podlahy MDKF ANDRAE filtry s vyšší účinností (např. PaintStop) proti nadměrnému zatížení prachem a prodlužuje jejich životnost. Základním mechanismem filtrace v případě plisovaných kartonové filtrů do podlahy  je využití odstředivé síly částic, těžších než plyn, které rozptýlené v proudu vzduchu narážejí v labyrintu do stěn filtru a usazují se v něm. U částic ≥1μm je inerciální mechanismus jedním z nejpodstatnějších jevů při procesu filtrace pro rychlosti průtoku kolem 1 m/s. Kartonové filtry do podlahy MDKF ANDRAE  se nacházejí uplatnění všude tam, kde se vyskytují rozptýlené kapalné látky - laky, barvy, lepidla, vosk nebo prášek - barvy, emaily. Vysoký prachový objem filtrů je využíván jako 1. stupeň čištění ve stříkacích boxech nebo jako předfiltr pro důkladnější filtrační médium, kterým je PaintStop. Pro dosažení očekávané účinnosti filtrace doporučujeme použití 26 záhybů na 1 běžný metr filtru. V závislosti na použití lze karton impregnovat pro dosažení voděodolnosti nebo žáruvzdornosti F1/K1 (DIN 53438).

Obecné technické informace

 • Střední účinnost odloučení barvy: 80-98 %
 • Doporučená maximální tlaková ztráta: 130 Pa
 • Doporučená rychlost vzduchu: 0,25-1 m/s
 • Tepelná odolnost: 180 °C
 • Dostupné výšky filtru: 0,75 m, 0,9 m, 1 m
 • Tloušťka filtru: 55mm
 • Počáteční tlaková ztráta:
 • 13 Pa @ 0,25 m/s
 • 55 Pa @ 1 m/s

Použití

 • Lakovací boxy
 • Lakovny

 

 

 

Společnost MD Filter® se specializuje zakázkovou výrobou filtrů a jejich prodejem do různých průmyslových odvětví.  Zabývá se rovněž prodejem a regenerací aktivního uhlí.

U MD Filter můžete zakoupit filtry různých typů. Pokud byste v nabídce nenašli přesně to, co potřebujete, vyrobíme vám filtr podle vašich parametrů.

Zakoupíte zde vysoce kvalitní  filtrační kazety, kapsové filtry či filtrační vložky s aktivním uhlím, alternativu filtračních patron mnoha světových značek (Donaldson, ESTA, MANN, KEMPER, TEKA, UAS aj.) a další filtračních zařízení.

U nás najdete:

Individuální přístup · Rychlé vyřízení · Záruku spokojenosti

 

Z DŮVODŮ ČETNÝCH TELEFONÁTŮ  nás kontaktujte pomocí e-mailu info@mdfilter.cz nebo kontaktního formuláře níže na vebových stránkách

Navštívit můžete i náš nový web www.industry-filter.cz

Neznáte označení
potřebného filtru?

Poptejte filtr ihned
pokud znáte označení!