Využití aktivního uhlí v bioplynových stanicích

Aktivní uhlí SILCARBON SC40 pro bioplynové stanice

Bioplynové stanice

Prodáváme aktivní uhlí pro bioplynové stanice, které se zabývají výrobou bioplynu z dostupného biologického odpadu, který následně využívají k tvorbě elektřiny, tepla či pohonu dopravních prostředků. Velkým problémem, kterým se bioplynované stanice musí zabývat je přitomnost plynu sulfanu, který je obsažen v bioplynech. Přítomnost sulfanu totiž zapříčiňuje korozi plynových motorů ve stanicích, což snižuje jejich životnost. Zde poté přichází na řadu impregnované aktivní uhlí, které dokáže bioplyn téměr dokonale odsířit.

Aktivní uhlí

Impregnované uhlí patří mezi tzv. sorbenty, to znamená látky, které na sebe dokáží vázat jiné látky. V případě bioplynů se jako sorbet využívá aktivní uhlí. Aktivní uhlí je látka s pórovitou strukturou a enormním vnitřním povrchem, který dokáže adsorbovat široké spektrum látek. Pro případy odsířování stanic lze využívat dva typy aktivního uhlí. Jednak klasické aktivní uhlí a za druhé aktivní uhlí speciálně upravené tzv. impregnované. Impregnované aktivní uhlí přichází na řadu v případě plynů, které jsou stardartním aktivním uhlím adsorbovány velmi málo nebo vůbec. Jedná se o látky, které se vyznačují nízkou koncentrací a toxickými účinky. Mezi tyto látky patří i výše zmíněný sulfan.

Doporučujeme:

 

 

Společnost MD Filter® se specializuje zakázkovou výrobou filtrů a jejich prodejem do různých průmyslových odvětví.  Zabývá se rovněž prodejem a regenerací aktivního uhlí.

U MD Filter můžete zakoupit filtry různých typů. Pokud byste v nabídce nenašli přesně to, co potřebujete, vyrobíme vám filtr podle vašich parametrů.

Zakoupíte zde vysoce kvalitní  filtrační kazety, kapsové filtry či filtrační vložky s aktivním uhlím, alternativu filtračních patron mnoha světových značek (Donaldson, ESTA, MANN, KEMPER, TEKA, UAS aj.) a další filtračních zařízení.

U nás najdete:

Individuální přístup · Rychlé vyřízení · Záruku spokojenosti

 

Z DŮVODŮ ČETNÝCH TELEFONÁTŮ  nás kontaktujte pomocí e-mailu info@mdfilter.cz nebo kontaktního formuláře níže na vebových stránkách

Navštívit můžete i náš nový web www.industry-filter.cz

Neznáte označení
potřebného filtru?

Poptejte filtr ihned
pokud znáte označení!