Využití aktivního uhlí v bioplynových stanicích

Aktivní uhlí pro bioplynové stanice

Bioplynové stanice

Prodáváme aktivní uhlí pro bioplynové stanice, které se zabývají výrobou bioplynu z dostupného biologického odpadu, který následně využívají k tvorbě elektřiny, tepla či pohonu dopravních prostředků. Velkým problémem, kterým se bioplynované stanice musí zabývat je přitomnost plynu sulfanu, který je obsažen v bioplynech. Přítomnost sulfanu totiž zapříčiňuje korozi plynových motorů ve stanicích, což snižuje jejich životnost. Zde poté přichází na řadu impregnované aktivní uhlí, které dokáže bioplyn téměr dokonale odsířit.

Aktivní uhlí

Impregnované uhlí patří mezi tzv. sorbenty, to znamená látky, které na sebe dokáží vázat jiné látky. V případě bioplynů se jako sorbet využívá aktivní uhlí. Aktivní uhlí je látka s pórovitou strukturou a enormním vnitřním povrchem, který dokáže adsorbovat široké spektrum látek. Pro případy odsířování stanic lze využívat dva typy aktivního uhlí. Jednak klasické aktivní uhlí a za druhé aktivní uhlí speciálně upravené tzv. impregnované. Impregnované aktivní uhlí přichází na řadu v případě plynů, které jsou stardartním aktivním uhlím adsorbovány velmi málo nebo vůbec. Jedná se o látky, které se vyznačují nízkou koncentrací a toxickými účinky. Mezi tyto látky patří i výše zmíněný sulfan.

Doporučujeme:

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Společnost MD Filter® se specializuje na zakázkovou výrobu filtrů, repasi filtrů, prodej filtrů, prodej aktivního uhlí a regenerací aktivního uhlí. Zabývá se odborným poradenstvím, návrhem, výrobou, dodávkou a montáží filtračních, vzduchotechnických a klimatizačních zařízení pro malé a střední podniky včetně prodeje filtračních materiálů.

Za příznivé ceny vám vyrobíme, zrepasujeme či prodáme mnoho různých filtrů. např. vysoce kvalitní filtrační kazety, kapsové filry či filtrační vložky mnoha světových značek (Donalson, KEMPER, UAS atd.) či filtračních zařízení.

U nás najdete: 

Odbornou pomoc · Záruku spokojenosti · Rychlé vyřízení · Individuální přístup

Z DŮVODŮ ČETNÝCH TELEFONÁTŮ Vás prosím kontaktujte nás pomocí mailů nebo formulářů na stránce.               (Zeptejte se či poptejte filtr ihned)

 

Neznáte označení
potřebného filtru?

Poptejte filtr ihned
pokud znáte označení!