Typy filtrů

Filtry s aktivním uhlím

Filtry s aktivním uhlím

Filtry s aktivním uhlím se specializují na zachytávání různých odérů, plynů a par. Jejich elementární složkou je tzv. aktivní uhlí k jehož výrobě se využívá dřeva, uhlí a kokosových skořápek. Tyto suroviny jsou podrobeny karbonizaci, kterou jsou za pomoci vysokých teplot vytěsňovány těkavé látky. Výsledná surovina je zahřívána v páře, čímž získá unikátní vlastnosti adsorpce. Touto aktivací se získá vysoce porézní hmota, která může být dále impregnována chemickými látkami pro zvýšení protichemické účinnosti.

Aktivní uhlí se vyznačuje velkým povrchem, který nabízí velký prostor k chemickým vazbám. Další důležitou veličinou je tzv. reakční čas. Čím delší je takový čas, tím je větší pravděpodobnost záchytu škodliviny. Typický reakční čas se pohybuje kolem 0,1-0,3 sekundy.

Dporučujeme

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Společnost MD Filter® se specializuje na zakázkovou výrobu filtrů, repasi filtrů, prodej filtrů, prodej aktivního uhlí a regenerací aktivního uhlí. Zabývá se odborným poradenstvím, návrhem, výrobou, dodávkou a montáží filtračních, vzduchotechnických a klimatizačních zařízení pro malé a střední podniky včetně prodeje filtračních materiálů.

Za příznivé ceny vám vyrobíme či zrepasujeme mnoho různých druhů filtrů či filtračních zařízení jako např. filtrační kazety či vysoce kvalitní filtrační vložky mnoha světových značek (Donalson, KEMPER, UAS ...)

U nás najdete:  Tým zkušenných odborníků · Záruku spokojenosti · Rychlé vyřízení · Individuální přístup

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

 

Neznáte označení
potřebného filtru?

Poptejte filtr ihned
pokud znáte označení!